We współczesnym świecie korzystamy z wielu różnych usług, które jeszcze kilka lat temu byłyby zupełnie nie do pomyślenia. Zmianie uległa niemal każda dziedzina naszego życia, w tym również kontakt z ludźmi. Nawet smsy i rozmowy telefoniczne zostały w dużej mierze pochłonięte przez rozmaite serwisy, na czele z Facebookiem. Jednak czasem niektórzy z nas mają tego dość. Więc w jaki sposób zrezygnować z Facebooka?

Popularność Facebooka

w jaki sposób zrezygnować z facebookaCiężko sobie wyobrazić brak Facebooka, a ktoś nieposiadający na nim konta – zwłaszcza wśród młodego pokolenia – może uchodzić niemal za dziwaka. Portal ten stał się hubem życia towarzyskiego wielu ludzi, a publikowanie treści staje się sposobem życia. Odnaleźć można tam zarówno kolegów z klasy sprzed lat, jak i grupy dyskusyjne na niemal dowolny temat, fanpage praktycznie wszystkich marek czy blogi. Obecnie profil na tym portalu społecznościowym potrafi czasem zaważyć na tym, czy pracodawca uzna nas za atrakcyjnego pracownika. W miejscu tym wypowiadają się celebryci, politycy i rozmaici publicyści.

W jaki sposób zrezygnować z Facebooka?

Kosztem tego cierpi nasza prywatność. Jej temat rodzi sporo kontrowersji. W związku z tym że informacje na nasz temat, które chcemy udostępniać znajomym, trafiają do znacznie szerszego grona odbiorców, jak na przykład reklamodawcy czy firmy analityczne. Nasze „polubienia” poddawane są analizie, na podstawie której dobierane są do nas reklamy, wyniki wyszukiwania lub linki sponsorowane. W związku z tym wiele osób zadaje sobie pytanie „w jaki sposób zrezygnować z Facebooka?”. Pozornie usunięcie konta wydaje się bardzo łatwe. Jednak nasze przyzwyczajenia często muszą wtedy ulec zmianie.

Utrudniony zostaje kontakt z wieloma osobami. A wieczory które do tej pory przeznaczaliśmy na eksplorowanie „ściany” mogą stać się puste – lub zaskakująco produktywne, zależnie od podejścia. Platforma ta bowiem pochłania zaskakująco dużo czasu, zużywanego na często nieproduktywne przeglądanie tworzonej masowo zawartości. Jest ona często projektowana tak, aby wywołać jak najwięcej odwiedzin artykułu bądź reakcji, często kosztem jakości. Usunięcie konta potrafi pociągnąć za sobą szereg często niespodziewanych zmian. Jednak to od nas zależy w jakim stopniu będą to zmiany pozytywne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here