Facebook jest serwisem społecznościowym założonym w 2004 roku przez Marka Zuckerberga. Początkowo był to serwis przeznaczony głównie dla studentów, ale z czasem zyskał rangę międzynarodową oraz najpotężniejszego portalu społecznościowego na świecie. Liczba użytkowników wynosi obecnie 2 miliardy, z czego 1,3 miliardy są aktywne.

Dzisiaj dla wielu osób Facebook stanowi pewną cząstkę życia

W dobie internetu wiele osób korzysta z sieci, ale to Facebook jest stroną wręcz obowiązkową. Po założeniu konta chcemy się dowiedzieć takich rzeczy jak np. jak dodać znajomych, jak zmienić ustawienia prywatności, jak założyć grupę na Facebook, jak dodać posta na Facebook, jak polubić stronę na Facebook, itp. Ta strona zdecydowanie ułatwia nam kontakt ze światem. Jest idealną możliwością kontaktu ze znajomymi pracy, studiów, czy ze szkoły. Możemy szybko dowiedzieć się o zadaniu na następny dzień i przekazać sobie wyniki z egzaminów.

Facebook jako źródło informacji

Facebook jako źródło informacjiFacebook jest także idealnym źródłem informacji z całego świata. Dzięki polubieniu danej strony możemy dowiedzieć się, co wydarzyło się w życiu naszego idola, jakie wydarzenia są grane w miejscówce, które lubimy, a także wieści z drugiego końca globu. Facebook nie jest oczywiście jedynym medium społecznościowym obecnym w świadomości użytkowników. W ostatnim czasie wielką konkurencję przysparzają mu np. Instagram i Snapchat. Każda strona jest też możliwością o wymiany poglądów na dane tematy między użytkownikami, którzy na co dzień się nie znają. Jest to też spora szansa, żeby porozmawiać z użytkownikami z innych krajów, dzięki czemu poznamy nowy język. Zwłaszcza jeżeli już się jakiegoś uczymy, to możemy utrwalić sobie jego wszelakie zasady.

Prywatność na Facebooku

Warto także dbać o swoją prywatność. Facebook daje możliwość blokowania swoich treści – np. polubień stron, numeru telefonu, informacji o rodzinie, związkach, czy też zawartości tablicy. Można też zablokować możliwość dodawania na tablicy treści przez konkretne osoby. Jest również i opcja na wyrzucenie ze znajomych osoby, której już nie chcemy mieć w tym gronie albo chociaż przestać ją obserwować, podobnie zresztą jest ze stroną, którą polubiliśmy. W każdej chwili możemy też wystąpić z grupy, w której jesteśmy obecnie.

2 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za odpowiedź! Nie należę już do młodszego pokolenia, dlatego takie informacje są dla mnie bardzo przydatne. Teraz będę mogła stworzyć grupę z osobami o podobnych zainteresowaniach i poglądach do moich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here