Wybór kosmetyków: tanich lub drogich, nie jest spowodowany tylko i wyłącznie grubością portfela. Wiele kobiet, które mają możliwości finansowe, aby zakupić drogie kosmetyki, świadomie wybiera kosmetyki tańsze. Dlaczego?

Po pierwsze: co sprawia, że kupujemy dany kosmetyk?

co sprawia, że kupujemy dany kosmetyk?Na wybór określonego kosmetyku wpływa bardzo wiele czynników. Rekomendacja przyjaciółki, reklama w Internecie, zakup pod wpływem impulsu podczas wizyty w drogerii. Co ma największe znaczenie? Trudno ocenić to jednoznacznie. Na pewno jednak wiele konsumentek ma w dzisiejszych czasach bardzo jasno określone poglądów i choćby nie wiem co nie kupią na przykład kosmetyku testowanego na zwierzętach, choćby posiadał on wyjątkowe właściwości dla skóry. Dlatego też sztaby marketingowe właśnie pod tym kątem powinny przygotowywać materiały marketingowe na temat produktów. Dzisiaj sprzedaje się to co „eko” i „bio”, a także kosmetyki „cruelty free” czyli pozbawione przemocy – na żadnym etapie nie testowane na zwierzętach. Warto mieć świadomość, że dzisiaj konsumenci są bardzo świadomi w tym względzie i wiedzą, że kosmetyki sprzedawane w Chinach musiały przed dopuszczeniem do sprzedaży w tamtym rejonie, przejść testy na zwierzętach.

Po drugie: nie oszukuj i nie wprowadzaj w błąd!

Próba oszukania klienta na pewno się nie opłaci. Dzisiaj klienci są zresztą bardzo mocno wyczuleni na wszelkie próby oszustwa. Nie warto zatem nawet podejmować takich prób. Marka, która chce zyskać uznanie w oczach potencjalnych klientów, musi uchodzić za markę wiarygodną, która ma jasno sprecyzowane wartości. Nie może być tak, że jednego dnia marka kreuje się na markę wegańską, a drugiego dnia sprzedaje krem ze śluzem ślimaka. Taki fałsz z pewnością nie spodoba się klientom i będzie to miało swój wyraz w wynikach sprzedaży. Porady kosmetyczne umieszczone na przykład na opakowaniu będą bardzo miłym dodatkiem. Wiele klientem to doceni. Kosmetyki powinny być bezpieczne dla skóry oraz przebadane pod kątem dermatologicznym – chociaż niekoniecznie na zwierzętach. Jak dbać o siebie? Z pomocą ulubionych kosmetyków!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here