Wygodne obuwie w pracy, gdzie spędzamy co najmniej 8 godzin, jest ważnym aspektem zdrowotnym. Buty, które nie uciskają, są przewiewne, a jednocześnie ciepłe i nieprzemakalne, utrzymają stopę w dobrej formie. Dodatkowe ochronne twarde noski uchronią palce stopy przed ich uszkodzeniem.

Czym różni się obuwie robocze od butów do chodzenia po mieście?

Jeśli chodzi o jakość, to zarówno jedne, jak i drugie buty są wykonane bardzo dobrze. Jednak różnią się przeznaczeniem.Buty robocze muszą sprostać zupełnie innym zadaniom niż te drugie. Zatem konieczne jest, by były wykonane ze skóry, która oddycha i noga pozostaje sucha przez cały dzień. Wiązanie musi być ze sznurówek, a nie z rzepów. Obuwie zawiązane sznurówkami, stabilniej trzyma się stopy i nie spada z niej.

Dobre buty robocze są odpowiednio szerokie, by stopa nie była uciskana z żadnej ze stron. Zwiększa to komfort noszenia obuwia oraz wpływa na swobodny przepływ krwi w żyłach. Język i wnętrze obuwia jest wyściełane miękkim materiałem, a wkładka jest lekko amortyzowana. Noski są usztywnione blachą w celu ochrony palców przed ich zmiażdżeniem lub złamaniem. Podeszwa przystosowana do śliskich nawierzchni chroni przed poślizgiem i związanymi z tym nieszczęśliwymi wypadkami.

Dodatkowo takie buty robocze mają systemem uziemiania, dzięki temu można pracować przy mokrej nawierzchni bez żadnych obaw. Wierzch obuwia zwykle ma nieprzemakalną skórę, która jest mocno połączona z podeszwą. Buty po mieście natomiast nie mają takich funkcji.

Dlaczego warto zainwestować w buty robocze?

Obuwie robocze jest odpowiednio wyprofilowane i wyprodukowane z myślą o pracownikach, którzy pracują w trudnych warunkach. W zakładzie pracy nawierzchnia potrafi być polana wodą, olejem lub inną substancją, która wpływa na gorszą przyczepność podeszwy do podłoża. Buty robocze dzięki odpowiedniej strukturze, nie spowodują poślizgu i upadku pracownika. Nadają się do pracy w gastronomii, przy produkcji przemysłowej, na budowie, w ogrodnictwie, w logistiku, pieczarkarni, w gospodarstwie rolnym itp. Dostępne w sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here