Zadbane paznokcie to podstawa schludnego wyglądu. Wiele osób widząc kogoś po raz pierwszy, zwraca uwagę przede wszystkim na dłonie. Obgryzione lub połamane paznokcie sprawiają wyjątkowo złe wrażenie.

Warto poświęcić kilkanaście minut tygodniowo na to, aby zadbać o estetyczny wygląd dłoni. Pomocne w jego szybkim osiągnięciu jest stosowanie odpowiednich akcesoriów do manicure.

Rodzaje pilników do paznokci

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pilników do paznokci. Do najbardziej popularnych należą:

  • metalowe – są to pilniki starszego typu. Chociaż obecnie można znaleźć je w wielu drogeriach, nie są tak popularne jak kiedyś. Do ich zalet należy przede wszystkim długotrwała wytrzymałość. Niestety, niszczą płytkę paznokcia i sprawiają, że staje się on bardziej podatny na pękanie.
  • szklane – mogą okazać się najlepszym wyborem do domowej pielęgnacji paznokci. Są równocześnie łagodne i precyzyjne. W przeciwieństwie do metalowych, nie powodują zniszczeń w płytce paznokcia. Wadą pilników tego typu jest przede wszystkim ich niewielka odporność na uszkodzenia.
  • papierowe – zdecydowanie najpopularniejsze. Dostępne są niemal w każdym sklepie, a jednym z ich podstawowych atutów jest niska cena. Można używać ich zarówno do paznokci naturalnych, jak i do żelowych lub akrylowych. Główną wadą pilników papierowych jest ich stosunkowo szybkie zużywanie się.

Znaczenie kształtu pilnika

Pilniki do paznokci mają bardzo różne kształty. Do najbardziej popularnych należą:

  • prosty – najlepszy, jeśli chodzi o nadawanie paznokciom kształtu oraz ich skracanie.
  • banan – najbardziej odpowiedni do pracy przy skórkach. Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych fragmentów płytki paznokcia.
  • łódka – najbardziej uniwersalny kształt pilnika. Stanowi świetny wybór dla osób, które zamiast pójść z wizytą do kosmetyczki, wolą wykonać manicure samodzielnie.
  • kostka – inaczej blok polerski. Każda ze ścianek ma zazwyczaj inną fakturę. Pilnik tego typu jest odpowiedni przede wszystkim do matowienia i wyrównywania powierzchni płytki paznokcia.

Sam kształt pilnika nie wpływa w żaden sposób na kondycję paznokci. Największą rolę odgrywa, jeśli chodzi o wygodę podczas stylizacji.

Najlepszy pilnik do paznokci

Wybierając pilnik do paznokci warto zastanowić się nad efektem, który chcemy uzyskać. Właściwości pilników różnią się w zależności od kształtu i materiału, z jakiego są wykonane.

Szukając pilnika odpowiedniego do naturalnych paznokci, który nie zniszczy płytki, warto zdecydować się na szklany.

Natomiast do paznokci żelowych lub akrylowych, najlepszym wyborem będzie pilnik papierowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here