Telefony znacząco urosły w ostatnich latach i stały się dużo bardziej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Pęknięte ekrany czy rozbite tylne panele to nic dziwnego przy konstrukcji dzisiejszych sprzętów. Niestety czasem może dojść do dużo poważniejszych uszkodzeń. Wymiana ekranu czy tylnego panelu też nie jest czymś przyjemny i naraża nas czasem na dość wysokie koszt. Dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią ochronę telefonu. Na rynku istnieje wiele wyspecjalizowanych firm zajmujących się zabezpieczaniem telefonów. Jedną z nich jest firma Coverise . Zajmują się oni produkcją i rozwijaniem nowatorskich rozwiązań, które zapewniają wysoką ochronę telefonom ich klientów. Warto jest zainteresować się ofertą tego typu działalności, ponieważ mogą one uchronić nas przed bardzo wysokimi kosztami naprawy smartphona.

Ubezpieczanie telefonów

Bardzo popularną praktyką ochrony telefonów w ostatnim czasie jest wykupywanie specjalnych ubezpieczeń na te urządzenia. Ale co nam to daje i jak to działa? Jest to bardzo proste. Wystarczy u wybranego ubezpieczyciela wykupić pakiet ochronny, który płacimy najczęściej raz na rok. Po tym gdy dojdzie do nieoczekiwanego uszkodzenia mechanicznego telefony, nasz ubezpieczyciel wykona dla nas niezbędne naprawy.

Często bywa tak, że w zależności od ubezpieczyciela lub pakietu naprawy są realizowane do określonej kwoty po wycenie uszkodzeń. Najczęściej bez problemów wymienione zostaną nam uszkodzone ekrany, obudowy, płyty główne, baterię czy przyciski. Są to proste w wymianę elementy, z dużą dostępnością na rynku. Dlatego jeżeli odeślemy nasze urządzanie do firmy ubezpieczającej, to powinniśmy je bardzo szybko odzyskać po naprawach z powrotem.

Tradycyjne metody ochrony telefonów

Istnieje wiele akcesoriów na rynku, które mają zapewnić naszym urządzeniom ochronę. Najbardziej popularne są specjalne obudowy i szkła ochronne na ekrany. Warto wiedzieć, że nie każde etui na telefon gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie. Najtańsze służą bardziej jako element dekoracyjny niż skuteczna ochrona. Warto jest więc skorzystać z nieco droższych obudów, których producenci deklarują ich wysoką ochronę telefonu przed upadkami. Stosowanie szkieł lub foli ochronnych to także dobry sposób na zabezpieczenie telefonu. Chronią one ekran przed powstawianiem rys i przed pęknięciami w wyniku upadków. Warto jednak na wszelki wypadek oprócz tych dodatków wykupić ubezpieczenie, w razie wystąpienia poważnych awarii sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj