Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo osiągnąć w krótkim czasie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda na rowerze.

4 krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najcięższe momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze należy mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru pracy to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here