Wyszedłeś właśnie ze sklepu albo dotarł do Ciebie kurier ze sprzętem. Nie jesteś pewien jak się zabrać za instalację albo robiłeś to już kiedyś, ale nie pamiętasz kolejnych kroków. Zastanawiasz się jak zainstalować drukarkę i martwisz czy podołasz zadaniu.

Jak zainstalować drukarkę?

jak zainstalować drukarkęNiepotrzebnie zaprzątasz sobie głowę, gdyż rozwiązań problemu jest co najmniej kilka i nie wymagają ogromnych kwalifikacji ani umiejętności technicznych. Pierwsza metoda opisuje, jak zainstalować drukarkę przy pomocy strony producenta. Dane, które będą potrzebne to oczywiście nazwa sprzętu i jego typ, a także rodzaj systemu operacyjnego naszego komputera. W przypadku systemu Windows warto zwrócić uwagę czy posiadamy system 32 czy 64bitowy. Po wejściu na stronę producenta, musisz odnaleźć odpowiednią sekcję, wybrać model drukarki, a następnie podążać za instrukcjami instalatora. Po zakończeniu procesu warto wydrukować stronę testową, aby sprawdzić jakość wydruku.

Inny sposób podłączenia drukarki to użycie dołączonej do opakowania płyty instalacyjnej. Należy umieścić CD w napędzie i podobnie jak w przypadku pierwszej metody uważnie czytać kolejne kroki i dokonać instalacji nowego sprzętu.

Co zrobić gdy mamy uszkodzoną drukarkę lub komputer?

Najlepiej oddać sprzęt do komputer do serwisu komputerowego Warszawa Ursynów, polecamy ten serwis komputerowy http://pogotowie-komputery.pl/serwis-komputerowy-warszawa-ursynow/

Drukarka a system Windows 10

W przypadku, gdy posiadasz system operacyjny Windows 10, pytanie „jak zainstalować drukarkę” nie będzie spędzać Ci snu z powiek. Wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do prądu, a następnie upewnić się, że jest ono połączone kablem USB z komputerem. Teraz cała filozofia sprowadza się do odczekania kilku minut, aż system wykryje nowe urządzenie i automatycznie zainstaluje sprzęt. Pamiętaj, aby komputer był podłączony do internetu. Wspomoże to proces instalacji i pomoże wykryć ewentualne błędy, które mogą wystąpić oraz w razie potrzeby przyda się do pobrania aktualnego sterownika. Jak widać, przy pomocy opisanych powyżej metod, można szybko i sprawnie zacząć korzystać z nowo nabytego sprzętu i cieszyć się możliwością drukowania. Nie trzeba przy tym zatrudniać firmy IT, a gdy następnym razem ktoś w potrzebie będzie pytał, jak zainstalować drukarkę, będziesz miał gotową instrukcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here