Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie ze słowem „streaetwear”? Wielu osobom ten styl kojarzy się z młodymi chłopakami w drogich markowych butach oraz w ubraniach ze znanymi logami. Jednak jest to nieco mylne wrażenie, ponieważ nawet starsze osoby chętnie sięgają po bluzy streetwearowe oraz inne elementy garderoby związane z uliczną modą. Bez wątpienia na wielu polskich ulicach można obecnie spotkać zarówno kobiety, jak i mężczyzn wyraźnie zainspirowanych tym sposobem ubioru.

Styl, który staje się coraz popularniejszy

Streetwear, choć wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, najbardziej rozwinął się w Japonii. To właśnie tam cieszy się największą popularnością i nikogo nie dziwi już widok osób zmierzających do pracy w szerokich, luźnych bluzach streetwearowych. W czasach bardzo dobrze rozwiniętych mediów społecznościowych zdjęcia z różnych zakątków świata można oglądać w każdej sekundzie i z tego powodu moda może tak szybko się rozwijać. Japończycy kochają modę – to właśnie tam wiodące marki odzieżowe osiągają najlepsze wyniki sprzedażowe. Często też wypuszczane są kolekcje przeznaczone tylko na lokalny rynek, co świadczy o tym, jak wielki jest popyt na ubrania światowych marek. Jednym z charakterystycznych elementów ubioru jest właśnie bluza streetwearowa, która najczęściej posiada krój typu oversize i przyciągający wzrok haft lub nadruk.

Wygodna bluza to podstawa

W Polsce również coraz większym zainteresowaniem cieszą się bluzy streetwearowe, których wybór jest coraz szerszy. Klienci lubią je przede wszystkim za wyjątkowość oraz możliwość wyrażenia poprzez nie swojego charakteru, ponieważ nadruki mogą przekazywać określoną treść. Ważne jest również, że styl uliczny nie jest związany z żadnymi sztywnymi ramami w których trzeba się zmieścić, by dobrze wyglądać. Dopuszczalne jest zatem eksperymentowanie z modą, a nawet jest to wskazane, dlatego jedną bluzę można założyć do wielu rodzajów butów oraz par spodni i można nadal wyglądać świetnie. Głównym założeniem jest, aby ubiór nie był zbyt nudny. Im osoba bardziej się wyróżnia, tym lepiej i znaczy to, że dobrze skompletowała wszystkie swoje ubrania. Bluzy streetwearowe są bardzo uniwersalne również z tego względu, że można je założyć o każdej porze roku. Idealnie sprawdzą się w letnie chłodne wieczory oraz w mroźną zimę, ponieważ bluza może zostać założona pod grubą kurtkę. Z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem kilku różnych bluz, które nie tylko ożywią stylizację, ale będą też niezwykle praktycznym elementem garderoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here