Płyta główna to serce każdego komputera. Jej efektywna praca przekłada się na osiągi sprzętu, jego funkcjonalność, wielozadaniowość, wydajność, a przez to również na nasz komfort jako użytkowników. Jeżeli decydujemy się samodzielnie złożyć nasz wymarzony zestaw, warto sprawdzić, jaka płyta główna spełni nasze oczekiwania względem intensywności pracy na urządzaniu, a także jaki model będzie w odpowiednim stopniu napędzał pozostałe podzespoły PC czy laptopa. Najnowsze procesory Intel 12 wymagają wyjątkowo dużej pamięci operacyjnej RAM, a i tak wciąż nie jesteśmy w stanie skorzystać z pełni możliwości, jakie – zgodnie z zamysłem producenta – ma nam dać ten procesor. Świetnym wyborem okaże się zatem płyta główna LGA 1200 – generacja w pełni kompatybilna ze starszymi wersjami procesora Intel – 10 i 11. 

 

  • Jakie płyty główne wybrać do komputera domowego lub laptopa?

  • Płyta główna LGA 1200 – wyjątkowe osiągi w wymagających operacjach

  • Płyty główne w Sferis.pl

 

Jakie płyty główne wybrać do komputera domowego lub laptopa?

Jakie płyty główne wybrać przy składaniu naszego nowego komputera? Najnowsze generacje płyt głównych produkowane są obecnie z myślą o komputerach przyszłości. Można z pewnością przyznać, że technologicznie wyprzedzają swoje czasy, a także zapotrzebowanie współczesnych użytkowników komputerów osobistych i laptopów. Innowacyjne rozwiązania technologiczne w kategorii kart głównych zostały stworzone, by obsługiwać dużo bardziej zaawansowane procesory niż te, które współcześnie montuje się w komputerach stacjonarnych czy podręcznych. Warto więc postawić na system płyt głównych LGA 1200, od kilkunastu lat z powodzeniem zasilający urządzenia nawet bardzo wymagających użytkowników.

 

Płyta główna LGA 1200 – wyjątkowe osiągi w wymagających operacjach

Płyta główna LGA 1200 (https://www.sferis.pl/plyty-glowne-2894?f=a1075:566427) pozostaje w pełni kompatybilna z najpopularniejszymi modelami procesorów Intela – m.in. Intel Core i3, Core i5 oraz Core i7. Wymiernie wpływa również na wydajność pracy kart graficznych wysokiej klasy. Gniazdo typu LGA w tym modelu posiada aż 1200 pinów, co pozwala na podłączenie procesorów generacji Comet Lake i Rocket Lake, których premiery odbyły się w roku 2020. Modele w technologii Socket 1200 pozwalają na podkręcenie osiągów i efektywność pracy nawet w wymagających warunkach. 

 

Płyty główne w Sferis.pl

Chcesz wyposażyć swój nowy komputer w płytę główną, ale nie wiesz, jakie gniazdo procesora okaże się kompatybilne z danym modelem? Wejdź na Sferis.pl, wybierz płytę, która Cię interesuje i sprawdź jej szczegółowe parametry. Płyty główne w Sferis.pl to gwarancja wydajności, wysokiej jakości produktu i błyskawicznej realizacji zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here