Coraz większa agresja na drogach, a także ucieczki z miejsca wypadków czy kolizji sprawiają, że lepiej się zabezpieczyć. Jeśli nie chcesz stracić zniżek w ubezpieczeniu, lepiej mieć twarde dowody na własną niewinność. W przeciwnym razie może być kłopot. Najlepszym dowodem będzie nagranie z samochodowego videorejestratora. Jak kamera samochodowa jest najbardziej polecana?

Jaka kamera samochodowa jest najlepsza?

jaka kamera samochodowaNajważniejsze jest jej zamontowanie. Nawet film słabej jakości może być dowodem w sądzie, albo dla policjantów, rozpatrujących sprawę na miejscu. Rejestrator może pomóc, gdy nikt nie chce przyznać się do spowodowania kolizji lub wypadku. Film szybko rozwieje wątpliwości. Aby jednak wszystko było bezdyskusyjne, kamera powinna nagrywać w jakości HD. Obecnie niemal wszystkie mają taką rozdzielczość, więc nie ma co oszczędzać kilkudziesięciu złotych na zakupie, bo szkody mogą być znacznie bardziej wartościowe. Sama naprawa zderzaka to w dzisiejszych czasach kwota od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Nagrywanie w nocy oraz w deszczu

W słoneczny dzień każda kamera spisze się doskonale. Nie tylko nagra całą sytuację, ale bez problemu ujrzymy na niej także numery rejestracyjne samochodów, a nawet wygląd innych kierowców. Gorzej jest po zapadnięciu zmroku, albo w deszczu. W takich sytuacjach najlepiej radzą sobie kamery ze stabilizacją obrazu. Zwłaszcza, że w ciemności nawet obraz HD się rozmazuje i stabilizacja zapewnia nagrywanie najwyższej jakości cały czas.

Zasilanie kamery

Istotne jest także zasilanie. Kamera nie może się wyłączyć w najmniej odpowiednim momencie, więc idealnie by było, gdyby można było na stałe podłączyć ją do gniazdka lub zapalniczki samochodu. W ten sposób unikniemy stresujących sytuacji. Nie będziemy też musieli wybierać odcinków podczas przejazdu, na których kamerę włączymy lub nie. Często bowiem nieprzewidziane sytuacje mogą także zdarzyć się na trasach, które do tej pory uznawaliśmy za bardzo bezpieczne. Dobrze jest także zakupić kamerę z trybem nocnym i parkingowym. Cóż to takiego? Pozwala na uruchomienie kamery wtedy, gdy przed samochodem zaczyna się jakiś ruch. To idealne rozwiązanie w przypadku, gdy ktoś zarysuje nam samochód na parkingu i odjedzie bez przyznania się do winy i zostawienia namiarów do siebie.

1 KOMENTARZ

  1. Kiedyś miałem nieprzyjemne doświadczenie, ktoś zajechał mi drogę, a potem próbował się wymigać i zrzucać na mnie. Na szczęście miałem zainstalowany wideorejestrator, polecam każdemu, bo to ułatwia życie w takich sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj