Zapewne pamiętasz czasy gdy muzyki słuchało się z walkmanów, kaset a później z płyt CD swoich ulubionych artystów sceny muzycznej.  Co prawda tych ostatnich używa się po dziś dzień, lecz coraz częściej służą już tylko jako dekoracja na półce w pokoju. Więc jak się dzisiaj słucha muzyki?

Gdzie słuchać muzyki w internecie?

Dzisiaj muzyki słucha się głównie na portalach streamingowych takich jak YouTube, czy Spotify które są aktualnie najpopularniejsze oraz Tidal i SoundCloud. Coraz rzadziej słucha się muzyki z płyt CD, które są już bardziej kupowane jako symbol uhonorowania swojego ulubionego artysty. Taki sposób słuchania wyeliminował także piractwo utworów muzycznych poprzez darmowy dostęp do każdego utworu każdego artysty na świecie.

YouTube jest najbardziej rozpowszechnionym serwisem, na którym możemy słuchać muzyki, a już od jakiegoś czasu dostępna jest usługa YouTube Music pozwalająca na wygodne i przyjemne słuchanie twojej ulubionej muzyki. Ponadto jeśli wykupimy usługę premium, mamy dostęp do mnóstwa innych funkcji jak np. brak reklam lub słuchanie muzyki w tle.

Podobnie muzyki słucha się na Spotify, czyli drugim najpopularniejszym obok YouTube, portalem streamingowym. Oba są bardzo do siebie podobne natomiast tutaj możemy nie znaleźć części mniej znanych artystów równie godnych uwagi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj