Chociaż lustra jeszcze do niedawna były jedynie dodatkiem praktycznym do łazienek, bądź przedpokojów, to dzisiaj pełnią również funkcję dekoracyjną i można je spotkać przede wszystkim w salonach. Warto jednak wspomnieć, że wciąż królują także w łazienkach.

Zalety luster w drewnianej ramie

Coraz większym uznaniem cieszą się lustra w drewnianej ramie. Są one modnym i idealnym uzupełnieniem każdej aranżacji – w szczególności łazienkowej. Najlepiej prezentują się one w pomieszczeniach, w których góruje styl klasyczny oraz drewniane (lub drewnopodobne) meble.

Drewniane lustro będzie najlepszym elementem, który pozwoli urozmaicić łazienkową aranżację. Co więcej, taki element świetnie będzie prezentował się oraz nada wnętrzu wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę. Drewniana rama lustra jest bowiem – co wiadomo nie od dziś – najlepszym dopełnieniem do odbicia lustrzanego. Oprócz tego, jej ciepły wygląd oraz rzeźbienia i stylizowane dekoracje sprawią, że łazienka odżyje na nowo i będzie zachwycać nie tylko domowników, ale również gości. Lustra z drewnianymi ramami posiadają przede wszystkim duszę, która wstępuje w nowe pomieszczenia.

Warto wspomnieć, że takie elementy będą również doskonałą częścią nie tylko łazienek klasycznych, ale również i urządzonych w stylu nowoczesnym.

Lustra drewniane czy lustra plastikowe?

Lustra drewniane często są porównywane do luster plastikowych, jednak takie zabiegi spełzają zwykle na niczym. Wszystko dlatego, że drewno nie tylko posiada magiczny charakter, jest atrakcyjne oraz niepowtarzalne, ale także potrafi zachwycić na swój sposób wszystkich. Plastikowe z kolei lustra są już – potocznie mówiąc – przereklamowane. Plastik często nie jest trwały, a rama nie ma jakichkolwiek cech oryginalności.

Rodzaje luster drewnianych

Lustra z drewnianą ramą są oferowane w dwóch rodzajach, to jest z ramami gotowymi oraz dostępnymi od przysłowiowej ręki oraz ramy przygotowywane na specjalne zamówienie klienta. Często jednak można spotkać lustra duże – prostokątne, ale do łazienek najlepszym rozwiązaniem będą lustra okrągłe, która można zawiesić tuż nad umywalką, bądź niewielkie kwadraty, które także świetnie sprawdzą się w tym pomieszczeniu.

Przede wszystkim lustra z drewnianą oprawą do łazienek są wybierane przez osoby ceniące sobie ponad wszystko oryginalność oraz najwyższej jakości dodatki, które będą świetnie współgrały z każdą aranżacją. Lustro do łazienki jest szczególne, ponieważ to w nim każdego ranka przeglądamy się, widzimy swoje odbicie czy też malujemy.

Artykuł został napisany wraz z ekspertami luster łazienkowych – https://tanialazienka.com/lustra-lazienkowe.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here