in

Czy warto kolekcjonować gadżety filmowe?

W kinie właśnie miała miejsce kolejna premiera filmowego hitu? Miłośnicy serii kasowych produkcji oszaleli na punkcie nowych kolekcji gadżetów?

Pamiętajmy, że kolekcjonowanie poszczególnych akcesoriów wcale nie musi wiązać się jedynie z chwilową modą, ale z rzeczywistą pasją. Czy wiesz, że kolekcjonerstwo zaliczane jest do najpopularniejszej formy realizowania hobby? Dla prawdziwych miłośników określonych historii, gadżety filmowe nie są zbędnymi produktami, ale unikatami o ogromnej wartości. Musimy zresztą przyznać, że niektóre gadżety kolekcjonerskie to niesamowite dzieła sztuki, a ich posiadanie to doskonała inwestycja.

Co kolekcjonować?

Wybierać figurki głównych bohaterów robione ręcznie, a przede wszystkim na licencji? A może raczej postawić na zabawki, takie jak modny ostatnio miecz świetlny ze Star Wars albo naszyjnik Arweny z Władcy Pierścieni? Optymalnym wyborem są ozdobniki o wartości kolekcjonerskiej, na przykład figurki z Wiedźmina, czy lepiej jednak postawić na kupno akcesoriów praktycznych, które można w pełni funkcjonalnie wykorzystywać jako elementy wyposażenia wnętrz (takie jak lampka w kształcie myśliwca ze Star Wars)?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kolekcjonera i to on powinien dokonywać ostatecznego wyboru. Eksperci potwierdzają jednak, że inwestycje w gadżety filmowe wszelkiego rodzaju muszą być realizowane, jeśli pod uwagę weźmiemy tylko wyroby dobrej jakości. Wartościowe są te stworzone na licencji. Można stawiać na unikaty i kolekcje limitowane, na które wydamy nieco więcej, ale te w przyszłości bez problemu się zwrócą – dobre repliki zwiększają swoją wartość wraz z biegiem lat, a prawdziwi miłośnicy są w stanie wydać na nie krocie.

Nie warto ulegać modzie, ale tak naprawdę trudno zorientować się, który film stanie się klasyką kina i hitem na długie lata. Aby minimalizować ryzyko nietrafionych zakupów gadżetów filmowych, może lepiej inwestować w te, które dotyczą produkcji dobrze już znanych. Priorytetem są też rzeczywiste zainteresowania kolekcjonera, a tworzenie kolekcji nigdy nie powinno wiązać się z chęcią osiągnięcia z tego tytułu korzyści finansowych. Kolekcjonowanie musi być wynikiem rzeczywistej pasji i zamiłowania do danego filmu. Tylko wtedy będzie wiązać się z pozytywnymi wrażeniami i satysfakcją posiadania wszelkich okazów.

Artykuł wyszczególnia i opisuje figurki, repliki i gadżety kolekcjonerskie dostępne w sklepie internetowym: Monsteriada.pl – Gadżety filmowe i kolekcjonerskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiosenne aranżacje pościeli 3d na lepszy humor

Wiosenne aranżacje pościeli 3d na lepszy humor

Czy delikatesy francuskie przestaną być delikatesami?

Czy delikatesy francuskie przestaną być delikatesami?