Medycyna branży beauty stała się ostatnimi czasy niezwykle modnym wyborem. Coraz znaczniejsze grono osób decyduje się na wykonanie pewnych zabiegów korygujących ich szeroko pojętą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów doprowadziło, że powstaje więcej salonów medycyny estetycznej, w efekcie czego ceny są bardziej niskie. Dzięki temu procesowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie zafundować estetyczne poprawki. Rozmaitość tychże zabiegów w dodatku jest wielka. Są wśród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na podaniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych wprost w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość dotrzeć kompozycje czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na wtłaczaniu do wewnątrz skory substancji czynnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany z wykorzystaniem igły; bazuje na dostarczeniu związków2 czynnych przy użyciu igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na ogół zwana również mikro peelingiem. To zabieg automatycznego ścierania naskórka za pomocą skrupulatnie kontrolowanego wiązki mikrokryształów. Jest to zabieg, który złuszcza, wzbogaca w tlen i umacnia skórę, a posiłkowo stymuluje produkcję kolagenu. W wyniku czego usprawnia wyzbycie się problemów skórnych takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a również dla alergików (podczas zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna technologia; tlen ponadto zwęża naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i stopuje wzrost bakterii; stąd też sposób ten doradza się stosować przy aktywnym trądziku, a dodatkowo w skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Zabieg bazuje na powiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego rezultatu. Jest to szybki proces, zajmujący najczęściej wliczając w to sondaż wstępny z klientem od niecałej godziny do 60 minut. Skutki utrzymują się od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Proces reakcji botoksu sprawdziły najprzód neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki biorą się z dużej działalności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze konkretny sygnał z włókna nerwowego. Jeśli dostarczony będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a co za tym idzie nie wystąpią zmarszczki. Efekt jest widoczny przez ok. pół roku.

Za sprawą użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

Za sprawą użycia botoksu można również ożywić włosy.

Liposukcja

To mechanizm pozbywania się niepotrzebnego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją aby zminimalizować liczbę komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze okazuje się to wystarczające, przy znacznej otyłości nieodzowna jest również lipektomia (skasowanie przerostu rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj