Każdy samochód posiada wiele systemów umożliwiających poruszanie się go oraz warunkujących prawidłowe działania. Wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych podwyższa komfort jazdy, jak również sprawia, że przemieszczanie się staje się jeszcze bardziej ekonomiczne i przyjemne. Jakie rozwiązania podwyższają standard jazdy?
Jednym z ciekawych rozwiązań, coraz częściej stosowanych w pojazdach czterokołowych, jest zawieszenie pneumatyczne. Czym jest tego rodzaju zawieszenie? Jakie posiada zalety?

Zawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowych

zawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowychZawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowych to technologia wykorzystująca sprzężony azot w elementach tłumiących. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala stłumić wstrząsy i drgania, co poprawia komfort jazdy. Układy pneumatyczne znacznie poprawiają parametry trakcyjne samochodu. Jakie zalety posiada zamontowanie pneumatycznego zawieszenia w samochodach osobowych?

Niewątpliwą i największą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest zapewnienie stałego prześwitu samochodu. Prześwit ten niezależny jest od obciążenia auta, jak również terenu w którym się znajduje. Dzięki odpowiednio przygotowanym systemom pozostaje on zawsze na tym samym poziomie. Stały prześwit samochodu zapewnia jego większą stabilność oraz kontrolę jazdy. Łatwiej jest utrzymać samochód podczas jazdy w niekorzystnych warunkach, jak również w trakcie poruszania się po ostrych zakrętach.

Komfort jazdy po nierównych nawierzchniach

Kolejna zaletą zawieszenia pneumatycznego jest komfort jazdy po nierównych nawierzchniach. Zawieszenie pneumatyczne umożliwia bieżącą regulację wysokości, dzięki czemu podczas kierowania można zmienić poziom prześwitu. Prawidłowo działające, innowacyjne zawieszenie znacząco wpływa także na prędkość jazdy i odwrotnie.

Układ ten ma również szerokie zastosowanie podczas holowania przyczep. Podczas dodatkowego obciążenia, auto utrzymuje stały i bezpieczny prześwit. Aby cały układ działał prawidłowo oraz spełniał swoje funkcje należy dbać o niego w odpowiedni sposób, przeprowadzając różnego rodzaju kontrole i serwisy. Sprawdzenie szczelności układu to podstawowe działania regulujące poprawne funkcjonowanie zawieszenia.

Artykuł napisany przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here