Programy magazynowe dedykowane są przedsiębiorstwom, które na pierwszym miejscu stawiają sprawne oraz efektywne zarządzanie. Częstym problemem firm posiadających obiekty magazynowe jest słaba organizacja pracy. Bez odpowiednich narzędzi ciężko jest skutecznie podejmować decyzje związane z np. zakupem produktów. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia ich kompleksową obsługę. Oczywiście w pierwszej kolejności należy dodać towary do bazy, gdyż w innym przypadku nie będą one widoczne dla wykorzystywanego oprogramowania. Na szczęście nie jest to zadane skomplikowane, czy też czasochłonne. Produkty warto dodać już na starcie, gdyż znacząco ułatwi do obsługę programu. Jest to niezbędne do np. wykonania remanentu, czy też sporządzenia dokumentacji. Teoretycznie każdy towar może zostać wprowadzony ręcznie podczas wystawiania faktury, jednak jest to niewygodne.

Zdefiniowanie kartoteki towarów nie wymaga specjalnych umiejętności. To od nas zależy, czy każdy produkt zostanie wprowadzony ręcznie, czy też skorzystamy z wcześniej przygotowanej listy (w programie Excel).

Uruchamiamy program magazynowy LoMag, a następnie wybieramy magazyn, na którym będziemy pracować. Klikamy w Towary-Kartoteka towarów. To właśnie tutaj będziemy dodawać nasz asortyment. Wystarczy kliknąć w przycisk Dodaj lub nacisnąć skrót klawiszowy CTRL+D. Warto wspomnieć, że na liście towarów zobaczymy wszelkie produkty, które dodaliśmy w przeszłości. Oczywiście możemy je edytować lub usunąć, a wszystko zależy wyłącznie od naszych osobistych potrzeb. Plusem jest fakt, że można zrobić to w dowolnym momencie. Podczas definiowania towaru warto wprowadzić jego nazwę, kod kreskowy, czy też jednostkę miary. Wprowadzone dane wystarczy zatwierdzić przyciskiem OK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj